fbpx

таг: најавувајќи

Руските сили почнаа офанзива во Донбас, на ТВ се појави и...

0
Битката за Донбас започна. Вака изјави претседателот Володимир Зеленски, најавувајќи го започнувањето на големата офанзива на руските сили за окупација на...