fbpx

таг: Наш

Познати судиите кои ќе го судат мечот Македонија-Словенија

0
Наш прв противник на ЕП за ракометари во групата А ќе биде селекцијата на Словенија. Овој натпревар е закажан за на отворањето...

Калин Ивановски ќе ја претставува Македонија на Австралија Опен

0
Македонскиот тенисер Калин Ивановски ќе биде наш репрезент меѓу играчите на претстојниот турнир Австралијан Опен кој е прв Грен Слем во новата сезона...

ВИДЕО | Денот на вљубените не мора да биде здодевен: Топ...

0
Оваа година наш предлог е да не издвојувате голема количина на пари за вашиот љубен/љубена, туку да издвоите голема на количина на...

Разговор со Мартин Теов, член на Управен одбор на „Винер Лајф“:...

0
Наш соговорник е Мартин Теов, член на Управниот одбор на „Винер Лајф“. Какви резултати остварува „Винер Лајф“ оваа година и како се справува со последиците од...