fbpx

таг: нашето

Правилото со три минути, против чешање на кожата по капење

0
Најголемиот орган на нашето тело – кожата бара постепена нега, од миење до хидратација. Правилната нега е исклучително важна, особено ако човек има...

НАРОДНО ВЕРУВАЊЕ: Доколку ве чеша десната нога, ќе ви се случи...

0
Речиси и нема дел од нашето тело за кој не се поврзува некое позитивно или негативно значење… Ова важи за сите „играња“,...

7 КЛУЧНИ НАМИРНИЦИ ЗА ЗДРАВО СРЦЕ: Оваа храна е спас за...

0
Целокупното здравје на нашето тело зависи од нашите животни навики и храната што ја јадеме. За да го намалите ризикот од срцеви заболувања,...

Стручњаците откриваат: 20 едноставни навики за подолг и поздрав живот

0
Со процесот на стареење и нашето тело се менува, а кога станува збор за подолг и поздрав живот, правилата се секогаш многу...

Против староста борете се ваква храна

0
Вистинската храна за нашето тело прави многу повеќе од само одржување на посакуваната линија и обезбедување чувство на ситост, а ако сте меѓу...