таг: начин

Колку калории треба да внесувате за ручек?

0
рекламаДруг начин да се пресмета колку калории треба да внесувате на секој оброк, вклучувајќи го и ручекот, е да го земете вкупниот...

Руте: Можен е договор со Унгарија за помош на Украина

0
Европската унија може да најде начин да одобри финансиска помош за Украина ако „Унгарија исто така е подготвена на компромис“, изјави холандскиот премиер...

Тие се бунтовници и визионери: Петте најпосебни хороскопски знаци

0
Секој знак е на некој начин посебен, а нагласена е оваа линија на креативност со која се способни да го променат светот и...

Нов начин на измама – вештачка интелигенција која имитира глас

0
Криминалци и измамници пронајдоа нов начин да изнудат пари од жртви користејќи ги последните трендови – вештачка интелигенција. Испраќаат гласовни пораки генерирани од вештачка...

Овие четири хороскопски знаци се најголемите спијачи

0
реклама Зафатениот начин на живот доведува до замор и стрес, поради што е важен...

Најмалку 156 лица загинаа во минатонеделната бура Налге на Филипините

0
Повеќе од 4.620.000 луѓе на еден или друг начин беа погодени од налетот на тропската...

Риболов, голф, едрење – Како најбогатите луѓе во светот го поминуваат...

0
Хобито е одличен начин да го пополните слободното време и да запознаете луѓе со слични интереси. Но, дали некогаш сте се запрашале...

ПРОФЕСИОНАЛНИTE ГОТВАЧИ ОТКРИЛЕ МОЌЕН ТРИК: Како да пржите кромид без да...

0
Овој начин на подготовка на црн кромид ќе ви помогне да ја неутрализирате неговата смрдеа Кромидот, празот и лукот се дел од...

Левандовски им се приклучи на подготовките на Барселона

0
Европскиот фудбалски гигант Барселона на оригинален начин објави дека на подготовките во Мајами им се приклучил полскиот...

Работата на компјутер e физички предизвик за телото

0
Стресот предизвикан од современиот начин на работа на компјутер e предизвик за сечие тело. Главата и вратот често страдаат од положбата во којашто...