fbpx

таг: нацртнационален

Од 2024 година Бугарија го воведува еврото

0
Во Бугарија е усвоен нацрт-национален план за воведување на еврото од 1 јануари 2024 година, соопштија денеска Бугарската национална банка и Министерството за...