fbpx

таг: нацијата

Бајден по крвопролевањето во Тексас: Мора да направиме нешто, децата како...

0
Американскиот претседател Џо Бајден и се обрати на нацијата неколку часа по големото крвопролевање во основното училиште во Тексас, каде 18-годишниот...

Макрон ќе ѝ се обрати на нацијата

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ќе ѝ се обрати на нацијата, најави Елисејската палата. Во соопштението не...

Ангеловски: Македонија нека живее во еуфорија, ние треба да сме на...

0
Нацијата да живее во еуфорија, но репрезентацијата да остане на цврсти нозе и подготвена за Европското првенство, рече на прес конференција по натпреварот,...

Путин ќе има обраќање во рускиот парламент

0
Во денешното обраќање за состојбата на нацијата на рускиот претседател Владимир Путин, како што е најавено во...