таг: Националното

„Храбро срце“ упати благодарност до семејството на донорот и медицинскиот персонал

0
Националното Здружение на пациенти со механичка потпора на работата на срцето и нивни поддржувачи „Храбро срце“ изрази благодарност до семејството на починатиот пациент,...

Анализа: Пировата победа на Макрон ризик за разгорување на гневот

0
Потегот на претседателот Емануел Макрон да го избегне Националното собрание и да спроведе непопуларна ревизија на пензискиот систем без гласање во...

Европска комисија: Земјите-членки на ЕУ сами одлучуваат за задолжителна вакцинација

0
На националното законодавство е да одлучи дали вакцинацијата против Ковид-19 ќе биде задолжителна или неопходна во одредени...

Партијата на Борисов во мај ќе бира ново раководство

0
Националното собрание на бугарската политичка партија ГЕРБ ќе избере ново раководство на 11 мај, пренесува бугарското издание „24 часа“. Како што јави дописникот...