fbpx

таг: национални

Споменици, објекти, општински згради, дуќани во охридската чаршија осветлени во боите...

0
Локални и национални згради и споменици, објекти, дуќани во охридската чаршија се осветлени во боите на ретките болести кои во февруари се придружуваат...

Проблеми во ФИФА: Над 12 европски тимови сакаат да ја напуштат...

0
Повеќе од 12 национални фудбалски асоцијации ја известија УЕФА за нивните планови да се повлечат од ФИФА која сака Светското првенство на секои...

Покрената истрага против поранешниот бугарски министар за финансии Владислав Горанов

0
Бугарската агенција за национални приходи започна истрага против поранешниот министер за финансии Владислав Горанов, објави ТВ НОВА. Како што јави дописникот на...

Стојоски: Сигурно ќе го соборам рекордот на Мачев

0
Еден од најстарите национални рекорди на Македонија е оној на Исмаил Мачев на 400 метри во сала, постигнат пред 34 години, а...