таг: националните

„Војна за сино небо“: Доколку не се преземат мерки, бројот на...

0
Кинеските градови не ги почитуваат националните стандарди против загадениот воздух – доколку не се преземат мерки побрзо, бројот на смртни случаи од загадениот...

Шпанските конзервативци освоија најмногу гласови, но без парламентарно мнозинство

0
Шпанското конзервативно Народно движење е во предност на националните избори во...

Марсело Биелса на селекторското место на Уругвај?!

0
Три селекторски жртви паднаа веднаш по елиминацијата на националните тимови на Гана, Мексико и. На повидок е...

Поддршка од Стејт департментот за иницијативата „Отворен Балкан“

0
Делегација на Владата составена од националните координатори, Марјан Забрчанец и Нола Исмајлоска Старова и советникот на премиерот за надворешна политика, Едмонд...