таг: Националниот

Д-р Мојсова Мијовска: Дарувањето органи да биде државна стратегија

0
Националниот координатор за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска, смета дека дарувањето органи мора да е државна стратегија, и една држава без оглед кој...

Макрон го претстави националниот еколошки план – „екологија на француски начин“

0
Францускиот претседател Емануел Макрон го претстави националниот еколошки план за намалување на емисиите на стакленички гасови за 55 отсто и ставање...

Барди ќе биде нов капитен на Македонија

0
Стефан Ристовски го нема во националниот тим, и Енис Барди ќе биде новиот капитен на...

Македонија ЃП со убедлив пораз се збогува од Европа!

0
Oсвојувачот на националниот куп, Македонија Ѓорче Петров е првиот македонски клуб кој ја заврши летната...

Студент во музеј изел банана изложена на ѕидот: „Не појадував, бев...

0
реклама Уметнички СТУДЕНТ од Националниот универзитет во Сеул извадил банана од ѕидот изложен во Музејот...

Чурлинов: Фаворити сме против Малта, но тоа треба да го покажеме...

0
Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов ќе биде дел од националниот тим во квалификацискиот натпревар против Малта кон патот на ЕП 2024, како и контролниот...

Во „Мој термин“ се воведува поле „женско здравје“ каде што ќе...

0
Националниот систем „Мој термин“ на барање на Македонското лекарско друштво (МЛД) ќе воведе поле „женско здравје“ каде што лекарот кој ја прегледува пациентката...

Мобилни наместо сирени: Жителите на Германија добија иста смс точно во...

0
Во рамки на националниот ден на тревога во Германија, денеска точно во 11 часот се огласија сирените, а жителите добија...

Мобилни наместо сирени: Жителите на Германија добија иста смс точно во...

0
Во рамки на националниот ден на тревога во Германија, денеска точно во 11 часот се огласија сирените, а жителите добија дојави на...

Моријасу co нов договор на 2 години, со можност за продолжување

0
Јапонскиот селектор Хаџиме Моријасу ќе го продолжи договорот со националниот сојуз на земјата до 2024 година, јавуваат јапонските...