таг: нафта

Зајакна доларот, запре растот на цените на нафтата

0
Цените на суровата нафта се лизнаа во азиската трговска размена во понеделникот, бидејќи...

Од денеска ограничување на цената на руската нафта, но и забрана...

0
Денеска стапи на сила ограничувањето на цената на руската нафта од 60 долари за барел...

Во близина на брегот на Израел откриени 13 милијарди метри кубни...

0
Компанијата за сондажа на гас и нафта „Енерџиан“ денеска сооп шти дека открила големи количини гас во близина на брегот на...

САД ќе ослободат дополнителни 15 милиони барели нафта од своите резерви

0
САД ќе ослободат дополнителни 15 милиони барели нафта од своите стратешки резерви за да се...

Илон Маск: на светот сè уште му требаат нафта и гас

0
Светот мора да продолжи да вади нафта и гас за да ја одржи цивилизацијата, а...

Нов скок на цената на нафтата!

0
Цената на барел нафта на лондонскиот пазар утринава расте и изнесува 99 долари, што претставува пораст од околу 2 отсто во...

Турција двојно го зголеми увозот на нафта од Русија

0
Турција двојно го зголеми увозот на нафта од Русија оваа година, покажуваат податоците на фирмата...

Фон Дер Лајен: Путин треба да ја плати цената за бруталната...

0
Европската Унија целосно ќе се откаже од руската сурова нафта и рафинирани производи до крајот на годината, изјави претседателката на Европската...

ОПЕК до ЕУ: Не можеме да ја ги замениме загубите на...

0
Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) ѝ порача на Европската унија дека сегашните и...

Украинскиот напад на руска територија „ги лади“ мировните преговори

0
Нападот на украинските сили врз едно погранично складиште за нафта во Русија го натера Кремљ...