таг: нафтата

Цените на нафтата паднаа втора недела по ред

0
Цените на нафтата на светските пазари паднаа и минатата недела, вторпат по ред,...

Цената на нафтата е највисока во последните четири месеци

0
Цените на нафтата во понеделникот го достигнаа највисокото ниво од средината на април....

Цените на нафтата паднаа четврта недела по ред

0
На светските пазари минатата недела цената на нафтата падна, четврти пат по ред,...

Нов голем пад на цените на нафтата

0
Продолжува падот на цената на нафтата на берзите. Нафтата „брент“ поевтини за...

Цените на нафтата паѓаат три недели по ред

0
На светските пазари минатата недела цените на нафтата паднаа, трет пат по ред,...

Драстичен скок на цената на нафтата на светските берзи

0
Цените на нафтата пораснаа за осум отсто на денешното отворање на берзите по...

Во однос на почетокот на годината, цените на нафтата и натаму...

0
Цените на нафтата, на светските пазари, пораснаа минатата недела благодарение на надежите на трговците дека кинеската побарувачка ќе се зголеми бидејќи...

Цената на нафтата порасна поради падот на залихите во САД

0
Цените на нафтата се зголемија за повеќе од 2 отсто на меѓународните пазари, откако податоците...

Цените на нафтата паднаа, трговците загрижени

0
Цените на нафтата паднаа на меѓународните пазари бидејќи натамошното зголемување на каматните стапки од страна на централните банки ќе го забави...

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво годинава

0
На глобалните пазари, цените на нафтата паднаа за повеќе од 11 отсто минатата недела, спуштајќи...