fbpx

таг: нафтата

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

0
На светските берзи минатата недела цените на нафтата остро паднаа, паѓајќи на нивоа од февруари...

Цената на нафтата повторно во пораст, барелот надмина 120 долари

0
Фјучерсите на нафтата скокнаа во понеделникот, при што Брент се искачи над 120 долари за барел, откако Саудиска Арабија ги зголеми...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

0
Цената на нафтата на светските берзи од утринава поскапе за 6 насто. Барел нафта достигна...

Цената на нафтата повторно надмина 100 долари

0
Цената на нафтата утрово бележи нов пораст од 2,33 отсто. Advertisements ...

Цените на нафтата се приближуваат до историскиот максимум!

0
Цените на нафтата продолжија да растат денеска бидејќи забраната на САД за увоз на руска енергија и планот на Велика Британија...

Цената на нафтата се искачува на историски рекорд – веќе е...

0
Цената на мајските фјучерси за нафтата Брент скокна за 9,35 отсто – на 129,06 долари...

Скок на цените на нафтата на светскиот пазар по руското признавање...

0
Цените на нафтата на светскиот пазар „скокнаа“ поради стравувањата дека украинско-руската криза може да го наруши синџирот на снабдување со нафта...