таг: наутро

Шведската амбасада во Багдад запалена за време на демонстрациите

0
Шведската амбасада во Багдад била запалена во четвртокот рано наутро, за време на...

Абазовиќ: Утре ќе имам средба со Курти, спремни сме да помогнеме

0
„Апсолутно, утре наутро ќе имаме средба со премиерот Курти, вие го знаете ставот...

Изборот за песна на Евровизија 2024 нема да се одржи во...

0
реклама Веќе во неделата наутро, само неколку часа откако Лорин победи на Евровизија во Ливерпул,...

Будењето еден час порано може да го олесни слабеењето – eве...

0
реклама СТАНУВАЊЕТО рано наутро можеби не звучи привлечно, но истражувањата сугерираат дека има вистина...

Голема акција и претреси во Германија во врска со шверц на...

0
Германската полиција денеска наутро извршила повеќе претреси против група осомничена за шверц на луѓе, јавува германската новинска агенција ДПА. Во...

Северна Кореја лансираше три нови балистички ракети

0
Северна Кореја лансираше три нови балистички ракети во саботата наутро по локално време, кои паднаа...

Киев нападнат со дронови, жителите повикани во засолништа

0
Властите во главниот град на Украина, Киев, рано наутро ги повикаа жителите во засолништа, ден...

Голем број деца меѓу жртвите од земјотресот во Индонезија

0
Во земјотресот што во понеделникот наутро го погоди западниот дел на островот Јава во Индонезија,...

5 начина да ја намалите отеченоста на лицето: Експертите советуваат како...

0
Во авион, наутро по бурна ноќ или во топол летен ден…сите овие сценарија се поврзуваат со отечено лице. Еден од вообичаените виновници за...

Голема железничка несреќа во Унгарија – воз удри во камион

0
Неколку луѓе загинаа, а неколку се повредени кога рано наутро камион удрил во воз во јужна Унгарија, соопшти полицијата. Несреќата се...