fbpx

таг: натпревар

Салах по четири години промаши пенал

0
Ливерпул доживеа пораз на гостувањето кај Лестер (1-0) во натпревар од 20. коло во англиската Премиер-лига. „Црвените...

Тотенхем со гол во 96. минута дојде до три бода

0
Ватфорд и Тотенхем одиграа возбудлив натпревар на вториот меч од првиот ден во Новата година, на кој...

Вардар гостува на Војводина, Дејвис бара една работа од играчите за...

0
Ракометарите на Вардар во Нови Сад ги очекува натпревар во СЕХА конкуренцијата, средбата се игра со почеток од 17.30 часот. Црвено-црните се...

Ибрахимовиќ и Ребиќ нема да играат против Интер

0
Миланските фудбалски тимови Милан и Интер го играат можеби најважниот натпревар оваа сезона, затоа што се на врвот во Серија А. Со...

Смртни закани за данските ракометари по поразот од Франција

0
Ракометната репрезентација на Данска водеше речиси цел натпревар, а на крај минимално загуби од Франција, што значеше елиминација на репрезентацијата на Исланд. ...

Норвешка со ракометна лекција за европскиот шампион

0
Вечерва ракометната селекција на Норвешка го одиграа можеби најдобриот натпревар на Европското првенство и со победата над Шпанија од 23-27 значително ги зголемија...

Манчестер јунајтед постави рекорд во Премиер лигата

0
Манчестер јунајтед синоќа го победи Брентфорд во одложениот натпревар од 17. коло на шампионатот на Англија со 3:1. Натпреварот се одигра во Лондон...

Нови двајца ракометари во Хрватска позитивни на Ковид-19

0
Давид Мандиќ е суспендиран на еден натпревар додека Леон Шушња и Ловре Михиќ отпаднаа поради позитивни тестови на Ковид-19 во хрватската ракометна репрезентација....

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на...

0
Дел од навивачите на Јувентус за време на синоќешниот натпревар од Суперкупот на Италија со Интер (1:1, 1:2 по продолжение) на „Сан Сиро“...

Маестрални партии на Јокиќ и Џејмс (ВИДЕО)

0
Српскиот кошаркарски репрезентативец Никола Јокиќ одигра уште еден феноменален натпревар во НБА-лигата откако го врати Денвер на победничките патеки и против Сакраменто беа...