fbpx

таг: настрана

Што се случува со телото кога јадете навечер?

0
Настрана од фактот дека одредени намирници повеќе дебелеат од другите, времето во кое јадете влијае и на „дупката“ на вашиот стомак. Дали...

Русија повика да не се политизираат Олимписките игри

0
Официјална Москва порача денеска дека политиката треба да стои настрана од олимпискиот спорт, ден откако САД објавија дипломатски бојкот на Зимските олимписки игри...