fbpx

таг: настап

Барди и официјално во историјата на Леванте

0
Македонскиот репрезентативец Енис Барди стигна до својот 150-ти настап за Леванте и со тоа влезе во историјата...

Металург суспендиран од натпреварите на ЕХФ

0
Ракометниот клуб Металург доби суспензија за настап во европските конкуренции, на редовниот состанок на извршниот комитет на ЕХФ, во Будимпешта. На состанокот...

Никола Јокиќ во МВП елемент (ВИДЕО)

0
Српскиот кошаркар Никола Јокиќ имаше одличен настап на гостувањето кај Сан Антонио каде го предводеше Денвер до победа од 127-112. Денвер доминираше...

Успешен настап на македонската скајринг репрезентација на ЕП во Португалија

0
Македонската репрезентација имаше успешен настап на Европското првенство во скајранинг, најекстремната форма на планинско трчање, кое изминатиот викенд се одржа во Сао Педро...

Селекторот на Шпанија ги одбра патниците за Скопје

0
Осум кошаркари отпаднаа од комбинација за настап против Македонија, пред почетокот на подготовките на шпанската репрезентација за првиот ФИБА прозорец од квалификациите за...

Фотографија на Сека Алексиќ од тинејџерските денови: Модерна уште од мала!

0
Откако го откажа својот настап, Сека Алексиќ се подготвува да ја дочека Новата година дома со своето семејство, што ја прави многу...

Кавани казнет со три натпревари и 100.000 фунти

0
Забрана за настап од три натпревари и парична казна во износ од 100.000 фунти му изрече вечерва Англиската фудбалска федерација (ФА) на напаѓачот...

Македонските одбојкари ги дознаа противниците во Сребрената европска лига!

0
Иако со успешниот настап на Европското првенство во групата во Љубљана, а и според рејтингот, во годината што изминува ја заработија привилегијата...