таг: Настапот

Македонија со победа го почна Европското првенство, со 3:1 совладана Данска

0
Одбојкарската репрезентација на Македонија тримфално го стартуваше настапот на ЕП 2023 во Скопје, во фанатична борба совладувајќи ја селекцијата на Данска со 3-1...

Победничката на Евровизија собра стотици илјади дислајкови на YouTube

0
реклама Настапот во финалето на победничката Лорин во изминатите дена беше прегледан 12 милиони...

Клоп: Дојдовме по победата и точно покажавме што сакаме

0
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, го пофали настапот на неговиот тим против Лидс. „Црвените“ забележаа...

ФФМ, поддршка за македонските ракометари пред почетокот на СП

0
Ракометната репрезентација на Македонија вечерва во Краков го почнува настапот на Светското првенство. Прв ривал е селекцијата...

Лазаров: Ќе се обидеме да направиме изненадување како аутсајдери

0
Македонската сениорска репрезентација од денеска ги стартува подготовките за настапот на Светското првенство во Полска и Шведска....

Гардијан: Ѓоковиќ ќе се врати на терените во Австралија

0
Според англиски весник „Гардијан“, настапот на еден од најдобрите тенисери во историјата на турнирот во Мелбурн, Новак...

ВИДЕО: Проследете го настапот на македонската претставничка на Евровизија

0
Проследете го настапот на македонската претставничка на Евровизија, Андреа Коевска со песната „Circles“. Андреа настапи под број 11, а сите сме во...

Продолжува драмата: Федералните власти пронајдоа нов доказ против Ѓоковиќ

0
Новак Ѓоковиќ продолжува да се подготвува за настапот на првиот грен слем Австралија Опен, но и понатаму останува неизвесно дали ќе може да...

Ковид проблеми за Црна Гора пред ЕП

0
Ракометниот сојуз на Црна Гора го откажа настапот на националниот тим, на турнирот во Винтертур, Швајцарија. Овој турнир на Црногорците требаше да...

Ѓоковиќ го нема на промотивниот спот на Австралија Опен

0
Настапот на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на претстојниот грен-слем турнир Австралија Опен сè уште е неизвесен. Ѓоковиќ речиси деценија ипол е...