таг: Наставниците

Aвстрија: Наставниците позитивни на ковид а без симптоми, ќе држат предавања

0
Министерот за образование на Австрија, Мартин Полашек, смета дека наставниците кои се заразени со коронавирус и немаат симптоми треба да ги...

Италија пресече – Забранет влез во училница за невакцинирани наставници

0
Италијанската влада одлучи дека наставниците мора да имаат доказ дека се имунизирани против  „Ковид-19“ пред да се...

Наставниците ги убедуваат колегите „анти-ваксери“ да решат да се вакцинираат

0
Наставниците кои веќе се вакцинирани започнаа кампања за подигнување на свеста кај нивните колеги кои сè уште не сакаат да бидат вакцинирани. Од...