таг: наставник

Убиен наставник, две лица ранети во напад во училиште во Франција

0
Еден наставник бил убиен, а две лица биле тешко ранети во напад со...

Голтни едно, голтни друго, не се издржуваше веќе: Таткото на Ембла...

0
Илир Адеми е наставник по музика, музикотерапевт и татко на 11-годишната Ембла, девојчето со Даунов синдром за кое деновиве зборува целата македонска јавност...