таг: Наспроти

Израелскиот Висок суд го одложи спроведувањето на законот со кој се...

0
Со шест наспроти поет гласа на судиите израелскиот Висок суд одлучи да го одложи спроведувањето на законот за импичмент, усвоен во март, што...

Инфантино: Мундијал на две години би функционирал

0
Наспроти бројните критики кои пристигнуваат од сите страни, Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) не се откажува од идејата за воведување Светско првенство на две...

Кек останува селектор на Словенија до 2024

0
Наспроти шпекулациите дека би можел да седне на клупата на хрватскиот шампион Динамо Загреб, 60-годишниот фудбалски стратег Матјаж Кек го продолжи договорот со...