fbpx

таг: наследник

Давид Дејвис или Урош Зорман во комбинација за замена на Веселин...

0
Рускиот специјализиран портал  за ракомет „Брз центар“ пишува дека наследник на Вујовиќ ќе биде добро познато лице на македонската ракометна сцена – Давид...

Чави дебитира на клупата на Барселона

0
Две недели откако беше назначен за наследник на Холанѓанецот Роналд Куман, поранешната легенда на Барселона, Чави Ернандес, денеска ќе дебитира во улога на...

Одложени претседателските избори во Барселона

0
Изборите за наследник на Хосеп Марија Бартомеу беа закажани за 24. јануари, но денеска се одложени поради зголемениот број на заразени лица...