fbpx

таг: Насилството

Напад во Ерусалим, има жртви и повредени

0
Во соопштението се потсетува дека насилството на ова место, кое и двете религии го сметаат...

Ердоган долева масло на огнот – го нарекува Израел „терористичка држава“

0
Насилството меѓу Хамас и Израел на Блискиот Исток продолжува. Kритичарите велат, Ердоган ја користи ескалацијата за да се инсценира како исламски лидер и...