fbpx

таг: населба

ВИДЕО: Во оваа германска населба киријата е само 88 центи годишно,...

0
Во МАЛАта германска населба Фугереј, лоцирана во Аугсбург, киријата е само 88 центи годишно (околу 50 денари), но мора да се исполнат одредени...

ВИДЕО: Голем пожар во магацин во Белград

0
Во белградската населба Дорчол рано изутринава се запали магацин. Густ црн чад се издигна над населбата и може да се забележи од голема...

Никола Тасевски од Скопје е новиот супер милионер со освоени, речиси...

0
Никола играл во скопската населба Ѓорче Петров, со уште двајца другари и не можел да поверува дека...