таг: Народната

Ја нарекуваат ангелска билка: Ја открил Архангел Михаил, а се верува...

0
Во народната медицина ова растение се смета како лек за се. Ангелика се користи и како лек, но и како храна и како...

„Ги преминавте границите“ – австрискиот претседател со опомена до канцеларот Курц

0
Претседателот на Австрија, Александар ван дер Белен, ја предупреди Народната партија на Австрија (ОВП) за канцеларот Себастијан Курц, која по претресот...

Митреска: Цените на енергенсите ја забрзуваат инфлацијата во земјава

0
Народната банка очекува просечните цени вградени во потрошувачката кошничка да растат просечно за околу 2%, наместо очекуваните...

Изабела Дијаз Ајузо победи на изборите во Мадрид

0
Изабела Дијаз Ајузо од Народната партија победи на регионалните избори на шпанскиот автономен регион Мадрид, покажа истражувањето на јавното мислење по завршувањето на...

Причината е едноставна: Ставете лук под перница или барем носете чешне...

0
Во народната медицина лукот е незаменлив, а луѓето велат дека помага и во едни сосема необични работи! Поради докажаното позитивно делување врз...

Твининг-проект: Народната банка постојано ги следи стандардите и практиките на Европската...

0
Народната банка е постојано посветена на усогласувањето на домашната регулатива и на практиките во своето работење со законодавството и рамката на Европската Унија...