таг: нарече

Зеленски за масакрот во Москва: Путин е безвреден лидер

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски го нарече Владимир Путин „безвреден“ лидер поради неговата реакција на нападот во концертната сала „Крокус Сити Хол“ во близина...

УНИЦЕФ: Во Газа се одвива војна против децата

0
Портпаролот на УНИЦЕФ, Џејмс Елдер, ги нарече настаните што се случуваат во Газа „војна против децата“, велејќи дека ситуацијата во Газа е апсолутно...

Џо Бајден нападот врз сопругот на претседателката на Претставничкиот дом на...

0
Американскиот претседател Џо Бајден го нарече одвратен нападот врз сопругот на претседателката на Претставничкиот дом...

Гутереш: Апсурд на 21 век е војната во Украина

0
Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ја нарече војната во Украина „апсурд во 21-от век“по...

Бајден го нарече Путин „бандит“, Москва возврати: „Бајден е сенилен“

0
Два дена откако го нарече воен злосторник, американскиот претседател Џо Бајден му додава повеќе други епитети на својот руски колега како...

За Полска мигрантската криза е најголем обид за дестабилизација на Европа

0
Полскиот премиер Матеуш Моравјецки ја нарече мигрантската криза долж белоруско-полската граница „најголем обид за дестабилизација...

Според руската православна црква оние кои одбиваат да се вакцинираат против...

0
Руската православна црква ги нарече грешници сите лица кои одбиваат да се вакцинираат против коронавирусот, додавајќи дека се осудени на барање опрост до...