таг: нарекоа

(ВИДЕО) Снежно невреме блокираше делови на САД, 20 жартви и илјадници...

0
Големиот студ, што медиумите го нарекоа „историски“, зафати големи делови на Соединетите држави, убивајќи најмалку 21 лице,...