fbpx

таг: нареди

Зеленски нареди задолжителна евакуација на Доњецк

0
Украинската влада нареди задолжителна евакуација на Доњецк, источниот регион кој е место на жестоки борби...

Над еден милион ковид-случаи во Северна Кореја: Ким Џонг-ун ја ангажира...

0
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ѝ нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде...

Русија прогласи победа во Мариупол, копнено се поврза со Крим

0
Владимир Путин им нареди на своите војници да не ја напаѓаат фабриката за челик Азовстал, која е последната база на отпорот...

Путин ги откажа плановите за напад на фабриката за челик во...

0
Рускиот претседател Владимир Путин му нареди на министерот за одбрана Сергеј Шојгу да ги откаже...

Руските сили продолжуваат со напади во Украина

0
Русија им нареди на украинските сили кои сè уште го бранат опколениот град Мариупол да го предадат оружјето. Ултиматумот доаѓа додека...

Русите кои се вакцинирани ќе добијат по два слободни дена

0
Рускиот претседател Владимир Путин нареди Русите кои се вакцинирани против Ковид-19 да добијат дополнителни два дена одмор, објавено е на веб-страницата на Кремљ....

Во САД прогласена тридневна жалост поради смртта на двајца полицајци од...

0
Претседателот Доналд Трамп синоќа нареди да се симнат знамињата на половина копје низ САД во чест на полицајците Брајан Сикник и Хауард Либенгуд,...

Тридневна жалост во САД поради смртта на полицајците за време на...

0
Претседателот Доналд Трамп синоќа нареди да се симнат знамињата на половина копје низ САД во чест на полицајците Брајан Сикник...

Швајцарија нареди затворање на ресторани и спортски центри

0
Швајцарската Влада нареди сите ресторани, спортски и рекреативни центри од вторник да бидат затворени еден месец, и ги повика граѓаните да останат во...