fbpx

таг: напушти

Пуиг: На Чави не сакам ни името да му го споменам

0
Играчот од средниот ред Рики Пуиг, ја напушти Барселона и се реши кариерата да ја продолжи во...

Отплови првиот брод со хуманитарна прехранбена помош за Африка од Украина

0
Бродот „Brave Commander“ го напушти украинското пристаниште Пивдени, со првиот товар со хуманитарна прехранбена помош...

Ненад Димитријевиќ е подготвен да го напушти тимот на Валенсија

0
Репрезентативецот на Македонија, Ненад Димитријевиќ е подготвен да го напушти тимот на Валенсија, додека шпанските медиуми пренесуваат...

Пратката со жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск

0
Трговски брод со 7.000 тони жито го напушти украинското пристаниште Бердјанск, окупирано од Русија, што е прва таква пратка откако Москва...

Андреа Пирло се враќа на клупата во Серија А

0
По само една сезона тој го напушти Јувентус откако лани ја загуби титулата од Интер, па оваа...

Повеќе од 660 000 Украинци ја напуштија земјата

0
По 80 години, Пирошка Бакса била принудена да го напушти своето место каде што е родена и израсната, бидејќи таа и...

Мајлинда Кељменди и официјално заминува во пензија

0
Косовската џудистка Мајлинда Кељменди и официјално  ги напушти сите спортски активности како џудист и ќе се посвети...

Рудигер се договори со Реал Мадрид

0
Германскиот фудбалер од лондонски Челси Антонио Рудигер ќе го напушти премиерлигашот на крајот на сезоната како слободен фудбалер и негов следен клуб...

Евертон доби екстра засилување од Манчестер Јунајтед

0
Холандскиот фудбалски репрезентативец Дони Ван де Бек го напушти Манчестер Јунајтед и се пресели во Евертон. Ван де Бек не добиваше...

Реал нема да го пушти Јовиќ зимава поради повредите на Бензема...

0
Напаѓачот Лука Јовиќ нема да може да го напушти Реал Мадрид оваа зима, соопштува „Marca“. Мадриѓаните се во тешка ситуација поради тоа...