fbpx

таг: напредува

Украина ослободува окупирани територии

0
Украинската контраофанзива напредува на истокот на земјата. Под контрола на Киев се вратени градовите Изјум, Балаклија и Купјанск, а борбената линија...

Украинската контраофанзива напредува на истокот

0
Украинската армија напредува во својата контраофанзива на истокот на земјата, ослободувајќи делови од окупираните територии. Војниците во голем дел од населените...

Го имате дома, а не знаете дека лечи се: Најздравото нешто...

0
Иако фармацијата напредува постојано, луѓето сеуште се лекуваат и со природни домашни лекови, кои се моќни и ефикасни. Меѓу овие лекови спаѓа и маслото...