таг: напредок

Што можеме да очекуваме од вештачката интелигенција во 2024 година?

0
Годинава е одбележана од големиот напредок на вештачката интелигенција. Во проектите поврзани со оваа технологија се вложуваат многу пари. Што може да очекуваме...

Пандемијата ја забави глобалната борба против пушењето

0
Светскиот напредок во политиките за контрола на тутунот и цигарите е подзабавен првпат по 12 години, и тоа се случува по...

Лајчак: Време е Западен Балкан да постигне брз напредок на патот...

0
Време е Западен Балкан да постигне брз напредок на патот кон ЕУ, изјави...

Во Велика Британија извршена прва трансплантација на матка

0
Оваа процедура претставува голем напредок за илјадници Британки кои инаку не би можеле да забременат. Четириесетгодишна донаторка, која веќе има две деца,...

Макрон го прашал Зеленски дали е вистина за силуваните Украинки, добил...

0
Нема значителен напредок во преговорите меѓу Украина и Русија, а грозоморните снимки од градот Буча...

Петков очекува брз напредок во разговорите со Македонија

0
Бугарскиот премиер Кирил Петков очекува брз напредок во разговорите со Македонија. Во интервју за грчкиот весник „Катимерини“ тој сепак спомена дека...

Песков: Прво напредок во преговорите, па средба Путин- Зеленски

0
Нема голем напредок во мировните преговори меѓу Русија и Украина, соопшти денеска Кремљ....

Македонија скокна за седум позиции на новата ФИФА ранг листа

0
Победите над Ерменија и Исланд ни донесоа сериозен напредок на табелата, скокнавме за седум позиции и сега сме 67. Најдобриот пласман во...

Дневен хороскоп за 28 април: Се трудите да направите рамнотежа и...

0
ОвенСте оствариле напредок кон кој сте се стремеле и задоволни сте од својата работна позиција. Свесни сте за проблемите во работата. Важно...

Дневен хороскоп за 7 март: Насочете ги мислите кон позитивни работи

0
Овен Сте оствариле напредок кон кој сте се стремеле и задоволни сте од својата работна позиција. Свесни сте за проблемите во работата....