таг: направи

Проширувањето и внатрешните реформи треба да се спроведуваат паралелно, заклучија лидерите...

0
Европскиот совет направи преглед на подготовките за проширувањето и внатрешните реформи врз основа на Декларацијата од Гранада, потсетувајќи дека работата на двата колосека...

Шумер: Израел мора да направи „значајни корекции на курсот“ за да...

0
Израел мора да направи „значајни корекции на курсот“ за да постигне мир со Палестинците, изјави денеска лидерот на мнозинството во американскиот Сенат, Чак...

Висоцки: Украинците се борат и за нашата слобода

0
Она што овде сведочиме е она што Русија го направи бидејќи се обиде да го смени светскиот поредок и тоа беше еден предизвик...

Борел: Мир на Блискиот Исток е можен само со сеопфатен процес...

0
Ние знаеме кој е Хамас и што направи и го осудивме тоа, но мир и стабилност не може да се градат со употреба...

Папа Франциск: Медитеранот е колевка на цивилизацијата, не треба да стане...

0
Папата Франциск денеска го повтори апелот да се направи се за да се спречи загубата на животи на мигрантите кои се...

Шабани: Сандеј Адетунџи е наш играч и останува на Чаир

0
Најдобриот стрелец на Шкупи, Сандеј Адетунџи, направи вистинска забуна откако на Инстаграм објави благодарност за...

ВИДЕО/ Чави се жалеше са тревата, тренерот на Гетафе со епски...

0
Хетафе одигра 0:0 против Барселона и со тоа направи чекор кон опстанокот во Ла Лига. Тренерот на Барселона, Чави, по средбата побара оправдување...

Направи 3206 склекови за еден час и го собори светскиот рекорд

0
реклама ЛУКАС Хелмке направи 3206 склекови за само еден час и го собори светскиот...

Чаир 2030 направи чекор напред во борбата за опстанок

0
Екипата на Чаир 2030 направи чекор напред во борбата за опстанок. Во малото скопско дерби...

Телескопот James Webb откри шест нови галаксии кои ќе ги сменат...

0
Вселенскиот телескоп James Webb направи фотографии од нешто што изгледа како шест масивни, древни галаксии, кои астрономите ги нарекуваат разбивачи на вселената затоа...