fbpx

таг: направија

Руските напади не ги поштедија цивилите

0
Руските напади во некои региони на Украина направија пустош. Таква е ситуацијата во регионите под...

Израелски научници работат на траен лек за парализа кај луѓето

0
Израелски научници направија додаток којшто би можел да овозможи движење кај парализирани луѓе во ортопедска количка. Имплантот бил тестиран на парализирани глувци –...

Алиловиќ ја прекина пензијата и ќе брани за Хрватска на ЕП

0
Проблемите со повреди и заразените играчи направија проблем во Хрватска, а селекторот Хрвоје Хорват реши да повика нов искусен голман во националниот тим...

И Турците направија автомобил, и тоа електричен

0
И Турците го направија  автомобил, и тоа електричен. Го нарекоа Transition Concept Smart Device . Сепак дизајнот потпишан од познатот студио Pininfarina ветува дека доста сериозно ја...

Кикс на Реал, кралевите полека ја губат трката за титула

0
Фудбалерите на Реал Мадрид направија нов кикс во трката за шампионската титула во Ла Лига. ...

Никој не го сака клубот како играчите на Реал Мадрид: Овој...

0
Фудбалерите на Реал Мадрид направија навистина интересен потег што повторно може да му помогне на клубот да...

Почетокот на Алцхајмеровата и Паркинсонова болест се забележува во очите

0
Лекарите направија важно откритие и објаснија како промените во мрежницата на окото можат да укажат на Алцхајмерова и Паркинсонова болест. ...