таг: направите

Спротивно на досегашните совети: Еве што не треба да правите ако...

0
Што да направите кога телефонот ќе ви падне во вода? Доколку барате совет на Интернет, една од првите работи на кои ќе наидете...

На Нетфликс пристигна нова функција која би можела да го олесни...

0
ШТО да направите ако вашиот досаден бивш сè уште ја користи вашата претплата на Netflix и сакате да го исфрлите на љубезен начин?...

Зошто за Велигден се вапцаат јајца? – Три легенди тврдат различно,...

0
Како да го направите најубавото јајце е тајна која секоја домаќинка љубоморно ја чува. Некои од нив ќе бидат ставени во корпи кои...

МАФИНИ СО ЛЕШНИК

0
Секогаш е добро време да направите мафини за целото семејство Состојки: две јајца 100 гр брашно 100 гр маргарин...

Мора да го пробате: Брзо и неодоливо печиво без квасец

0
Немате време да направите класичен леб, а не сакате да одите ни во пекара? Идеално решение е наан, индиски леб, кој брзо ќе...

ЛАВА КОЛАЧ СО СЛАДОЛЕД! Неодоливо викенд уживање

0
Ако направите лава колач со сладолед ќе доживеете вистинска рапсодија на вкусови Состојки: четири јајца 120 гр шеќер ...

ЛАВА КОЛАЧ СО СЛАДОЛЕД! Неодоливо викенд уживање

0
Ако направите лава колач со сладолед ќе доживеете вистинска рапсодија на вкусови Состојки: четири јајца 120 гр шеќер ...

КРЦКАВА ПИТА СО СИРЕЊЕ! Подготвена на овој начин, веднаш ќе исчезне...

0
Сега е севршено време да направите една пита со сирење. Состојки: тенки кори250 гр сирење3 јајца2 лажици пченкарно брашно1/2 прашок...

Користите „Chrome“? Издвојте 30 секунди од вашето време и решете ги...

0
Можете да го направите преку компјутер или преку телефон! Иако има свои недостатоци како што е огромната употреба на RAM меморија, Chrome...

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

0
Ако сакате да направите вкусен десерт што исто така е здрав и нискокалоричен, оваа банана торта е вистинскиот избор. Банана тортата е...