fbpx

таг: направете

Полнети тиквички со пилешко и печурки! Ручек кој не се пропушта

0
Направете вкусен и здрав ручек. Станува збор за поховани тиквички полнети со пилешко Состојки: четири тиквички 250 гр обарено...

Десерт од соништата: ЧОКОЛАДЕН МУС СО ШУМСКО ОВОШЈЕ!

0
Направете вкусно чоколадно уживање за целото семејство Состојки: шест јајца 300 гр шеќер 200 гр чоколадо за готвење ...

Само за возрасни: Додадете ја оваа состојка во сутлијашот и ќе...

0
Направете го сутлијашот несекојдневен и вкусен. Овој рецепт е само за возрасни бидејќи тајната состојка е рум. Потребни состојки за...

ВКУСНИ КОЛАЧИЊА: Ви требаат само две состојки, овој стар рецепт е...

0
Направете посни благи топчиња кои се превкусни. Овој рецепт за колачи е стар преку 6000 години, а има само две состојки. ...

За љубителите на ајвар: Направете ги овие мафини, прсти ќе излижете

0
Направете брза, едноставна и вкусна вечера или прекрасен појадок. Потребно е: 4 јајца 1 чаша (од 2 мл) масло 1 чаша кисело...

ПЛЕСКАВИЦИ СО ТАЈНА СОСТОЈКА! Ако ги направите вака, нема да им...

0
Направете вкусни плескавици со зачини СОСТОЈКИ: 500 гр мешано мелено месоглава на кромиддве чешниња лукЈајцемалку млекопарче бајат лебмалку брашноалева пиперказачинмагдоносмаслосол,...

ВИДЕО | 4 генијални идеи: Еве како од пластични шишиња да...

0
Наместо да ги фрлате, направете од нив саксии на кои сите ќе ви завидуваат… Доколку сакате цвеќе, овие идеи добро ќе ви дојдат. Освен...