таг: направени

Телескопот „Џејмс Веб“ ја сними смртта на една ѕвезда

0
реклама Слики направени од телескопот „Џејмс Веб“ ги покажуваат последните фази од „суштествувањето“ на...

Д-р Тахир: Пациентите се најмалку виновни за нашата незавидна состојба во...

0
Неодамна во земјава беа направени првите лапароскопски операции на ехинококна циста на црн дроб, кај народот позната како кучешка тенија. Операциите беа направени...

Шегите на Џон Оливер за кралицата забранети во Велика Британија

0
Шегите направени минатата недела „Вечер со Џон Оливер“ за кралицата Елизабета Втора по нејзината смрт, беа исечени од прикажувањето во Велика Британија. ...

Ковид-19 биланс: Еден починат 109 новозаразени, од нив 27 по вторпат

0
Во последните 24 часа се направени 672 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на КОВИД-19. Оздравени се 130 пациенти, а пријавено е...

Нов двоен кратер е забележан на Месечината

0
Фотографиите направени од Lunar Reconnaissance Orbiter на американската вселенска агенција НАСА, кој орбитира околу Месечината од 2009 година, ја открија локацијата на необичен...

Регистрирани се 77 нови случаи на Ковид-19, нема починати лица

0
Во изминатотото деноноќие направени се 1.084 тестови, а регистрирани се 77 нови случаи на КОВИД-19, од кои осум се реинфекции. Евидентирани се 101...

Нови 370 случаи на ковид-19, 10 починати

0
Во изминатите 24 часа направени се 3.148 тестови, а регистрирани се 370 нови случаи на ковид-19, од кои 51 се реинфекции. Оздравени се...

Во Скопје има речиси 7.000 од вкупно 11.665 активни случаи

0
Во последните 24 часа од направени 3.824 тестови регистрирани се 1.409 нови случаи на Ковид-19 меѓу кои 206 се реинфекции, починати се 18...

Со денешните 19 лица, од корона починале 8285: Новозаразени се уште...

0
Во последните 24 часа од направени се 6.119 тестови, регистрирани се 2019 нови случаи на КОВИД-19, починале 19 лица, од кои четири се...

Седум починати, најмладиот имал 35 години, нови 301 случај со Ковид-19

0
Од направени 3.814 тестирања, регистрирани се 301 новозаразен со Ковид-19 во изминатите 24 часа. Починати се седум лица, а оздравени 192 лица. ...