таг: направат

Овие намирници треба да ги избегнувате кога сте болни

0
Овие популарни намирници ќе направат повеќе штета отколку корист за време на сезоната на болести. Во текот на зимската сезона, може да...

Директорот на ФБИ: Кинеските хакери се подготвуваат да направат хаос и...

0
Кинеските хакери се подготвуваат да „направат хаос“ и „да направат штета на Американците, предупреди директорот на ФБИ Кристофер Вреј во сведочењето на Конгресот...

БСП го враќа мандатот, Бугарија оди на избори, Радев треба да...

0
Бугарските социјалисти (БСП) не успеаја да направат мнозинство и ќе го вратат мандатот за состав на нова влада. Тоа стана јасно...

Украина планира да отвори девет хуманитарни коридори

0
Денеска ќе се направат повеќе обиди за евакуација на цивилите од бомбардираните градови, изјави вицепремиерот...