fbpx

таг: напорите

Ердоган: Турција ќе продолжи со напорите за договорот за жито

0
Турција ќе продолжи со напорите за договорот за извоз на жито од Црното Море и...

Нов обид за транзит на украинското жито

0
Украина ги продолжува напорите да профункционира договорот за извоз на пченица од Одеса и другите...

Шолц – Нема краток пат за членство на Украина во ЕУ,...

0
Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека напорите на Украина за влез во Европската Унија не...

Хуманитарен коридор во Мариупол

0
Постојаните руски напади во Украина ги интензивираа напорите за отворање на хуманитарен конвој, кој ќе им помогне на луѓето кои имаат...