fbpx

таг: напладне

Ждрепката за осмина-финалето во Лигата на Шампионите

0
Денеска напладне во Нион ќе се одржи ждрепката за осмина-финалето во Лигата на шампионите на УЕФА. Осум од 16 екипи доаѓаат од Англија...

Комисијата за заразни болести ќе се состане на пладне

0
Комисијата за заразни болести напладне ќе одржи состанок на кој ќе се дискутира за моменталната епидемиолошка состојба во државата. Злате Мехмедовиќ, портпарол...

Украина прави нови напори за евакуација на цивили од опколениот Мариупол

0
Властите во Украина ќе се обидат повторно денеска напладне да евакуираат цивили од разурнатиот југоисточен...

Петти ден општа расправа за дополнетиот ребаланс на Буџетот

0
Собранието денеска напладне, во рамки на 47 седница, треба да ја продолжи општата расправа за дополнетиот ребаланс...

Прага ѝ даде рок на Москва да ги врати протераните дипломати

0
Чешка ѝ даде рок на Русија до денеска напладне да дозволи враќање на 20 чешки дипломати, кои...

Со мото протест се бара правда за Гоце – револт поради...

0
Денеска напладне почна мото протестот против неказнивоста за сторителите на тешки дела во сообраќајот, конкретно условна казна за Васил Чорбаџиев, судски прогласен...