fbpx

таг: напаѓач

ВИДЕО: Лукаку веќе е во Милано за да потпише со Интер

0
Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку пристигна во Милано во средата рано наутро за да ги помине медицинските прегледи...

Оружен напад во училиште во Германија – едно лице е потешко...

0
Голема полициска акција е во тек во Германија откако непознат напаѓач отворил оган во училиште...

Снајперско гнездо среде најелитната населба во Вашингтон! Пукал во граѓаните и...

0
Четири лица се повредени кога напаѓач од снајперско гнездо во зграда во близина на елитно училиште во Вашингтон, почнал да стрела...

Руни: Се заклучував дома и пиев без престан

0
Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед и сегашен менаџер на Дeрби Каунти, Вејн Руни, зборуваше за проблемите со алкохолот кога играше за „црвените ѓаволи“....

Отворена истрага за обвиненијата против Гринвуд

0
Полицијата на Манчестер отвори истрага против крилниот напаѓач на Манчестер јунајтед, Мејсон Гринвуд. „Мирор“ јавува за започната полициска истрага откако девојката на...

Луксузната вила на Бензема ограбена додека тој играше против Елче

0
Според пишувањата на шпанските медиуми, додека францускиот напаѓач Карим Бензема играл во натпреварот на Реал Мадрид против Елче, неговиот дом бил ограбен од...

Салах преговара за нов договор и неделна плата од 360.000 евра

0
Египетскиот репрезентативец и напаѓач на премиерлигашот Ливерпул, Мохамед Салах, изјави денеска дека не бара ништо „посебно“ во преговорите за продолжување на соработката со...

Престрелки во Денвер – 4 жртви и неколкумина ранети

0
Вооружен напаѓач убил четири лица и ранил еден полицаец и уште двајца цивили во реонот...

Милан одбил две понуди за Леао

0
Милан одбил две понуди за нивниот напаѓач Рафаел Леао, и сака да му го продолжи договорот до 2026 година. Португалскиот фудбалер има договор...

Трет месец по ред: Сане прогласен за најдобар играч на Баерн

0
Крилниот напаѓач на Баерн, Лерој Сане беше прогласен за најдобар играч на клубот во ноември. Дваесет и петгодишниот фудбалер на Баварците доби 44%...