fbpx

таг: напаѓачот

Проблем за ПСЖ: Повредениот Нејмар ќе паузира два месеци

0
Напаѓачот на францускиот фудбалски прволигаш ПСЖ, Бразилецот Нејмар, ќе паузира од шест до осум недели поради повреда на зглобот, објави неговиот клуб. ...

Левандовски прогласен за стрелец на годината

0
Напаѓачот на Баерн Минхен Роберт Левандовски ја освои наградата „стрелец на годината“, награда која за прв пат ја доделува „Франс Фудбал“. -Секогаш...

„Никогаш не сум видел некој да јаде како Халанд, тој е...

0
Напаѓачот на Ватфорд, Џошуа Кинг вели дека неговиот сонародник Ерлинг Холанд (21) е многу фин дечко. Младиот Холанѓанец постигна 70 гола за...

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

0
Судот во Версај го прогласи напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема за виновен за уценување на поранешниот фудбалер Матје Валбуена, пишува „Л’Екип“. ...

Сане: Сакам да го достигнам нивото на кое бев пред повредата

0
Напаѓачот на Баерн, Лерој Сане пред натпреварот од Лигата на шампионите со Динамо Киев проговори за состојбата по повредата. -Се обидувам да...

Левандовски втор пат по ред прогласен за играч на годината според...

0
Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски е прогласен за најдобар играч за 2021 година од страна на престижниот италијански спортски весник „Tuttosport“. ...

Бензема: Се надевам дека ќе ја добијам Златната топка

0
Напаѓачот на Реал Мадрид и Франција, Карим Бензема уште еднаш изрази надеж дека ќе биде победник на претстојната церемонија за доделување на Златната...

Ибра останува во Милан до 2023 година

0
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ќе го продолжи договорот со клубот. Актуелниот договор на Ибрахимовиќ истекува на крајот од оваа сезона. Според...

Њукасл може да го ангажира Инсиње бесплатно следното лето

0
Њукасл покажува интерес за напаѓачот на Наполи, Лоренцо Инсиње, објави новинарот Николо Шира. Англискиот клуб ја следи моменталната ситуација на 30-годишниот Италијанец...

Инсиње сака да добие седум милиони евра за продолжување на договорот...

0
Напаѓачот на Наполи, Лоренцо Инсиње може да го продолжи договорот со клубот, тврди новинарот Николо Шира. Според Шира, 30-годишниот Италијанец бара четиригодишен...