таг: напаѓачи

Зеленски за руските напади во март: Над 400 проектили, 600 беспилотни...

0
Во март, руските напаѓачи распоредија повеќе од 400 проектили од различни типови, 600 дронови Шахед и над 3.000 наведувани воздушни бомби против Украина,...

Путин без ни малку емпатија – се уште јавно не им...

0
Повеќе од една недела откако вооружени напаѓачи упаднаа во концертната сала „Крокус сити хол“ во Москва, при што загинаа 144 луѓе а повредени...

Обновени 17 илјади објекти оштетени од Русите во регионот на Кијив

0
Речиси 17 илјади  оштетени објекти од руските напаѓачи веќе се обновени во регионот на Кијив, напиша во своја објава на Фејсбук,  Руслан...

Уапсени две лица осомничени за нападот во Католичката црква во Истанбул

0
Турските власти уапсија двајца вооружени напаѓачи осомничени за убиство на едно лице за време на неделната богослужба во Католичката црква во Истанбул,...

Неколкумина повредени во напад на контролен пункт во близина на Ерусалим

0
Тројца вооружени напаѓачи нападнаа контролен пункт во близина на Ерусалим во четвртокот, ранувајќи...

Најмалку 46 загинати во вооружен напад во село во Нигерија

0
Вооружени напаѓачи убија најмалку 46 луѓе во село во нигериската држава Бенуе, а...

Пукано кон објектот на телевизијата Топ чанел во Тирана, убиено лице...

0
Непознати напаѓачи ноќеска пукале со огнено оружје кон објектот на Топ чанел, најгледната...

Осум ракети истрелани врз турска база во Ирак

0
Неидентификувани напаѓачи истрелаа осум ракети врз турска воена база во северен Ирак во средата, од...

(ВИДЕО) Пукање во Флорида: Отвориле оган од автомобил, застрелале десет луѓе...

0
Напаѓачи вчера попладне пукале од автомобил во случајни минувачи на Флорида и застрелале...

Пакистан: Имран Кан го обвини актуелниот премиер дека стои зад вчерашниот...

0
Поранешниот пакистански премиер Имран Кан денеска изјави дека двајцата напаѓачи кои отворија оган врз него...