таг: напад

(ВИДЕО) Неконтролиран руски ракетен напад од пат полн со цивилни возила;...

0
Во ова видео, неконтролиран ракетен напад од руска територија е насочен кон Херсон, Украина. MLRS (Multiple Launch Rocket System) GRAD нагло го прекинува...

„Но, во Израел…“ ирански проектили и руска пропаганда

0
Големиот ирански напад, извршен во ноќта на 14 април, жестоко се дискутира во украинското општество, објави Укринформ. Украинците, кои страдаат...

Нов напад во Сиднеј: Свештеник избоден со нож во текот на...

0
Најмалку четири лица се повредени во напад со нож во црква во западниот дел на Сиднеј. Нападот се случил во црквата „Христос...

0
Иран би можел да изврши напад врз Израел во следните 24 до 48 часа, пишува „Волстрит Журнал“, повикувајќи се на неименуван американски претставник....

Борел: Хамас не може да го претставува палестинскиот народ, создавањето две...

0
Со неселективниот напад на 7 октомври минатата година Хамас целосно се дисквалификува себеси и оваа криминална група не може да го претставува палестинскиот...

Запреа камионите со помош во северниот дел на Газа од смртоносниот...

0
По воздушниот напад во кој загинаа седум хуманитарни работници, ниту еден од малкуте камиони со помош не пристапува во северниот дел од Газа,...

Руските пропагандисти шират лажни фотографии од пасоши на Украинци, наводно вмешани...

0
На 22 март се случи терористички напад во градското собрание Крокус во Красногорск, Московската област, при што според последните податоци загинаа 137 луѓе....

Бројот на жртвите во воздушниот напад во Харкив се искачи на...

0
Во Харкив пораснал бројот на жртви од рускиот напад на 18 лица, соопшти прес-службата на Регионалното обвинителство во Харкив, пренесува Укринформ. ...

Трудо: Руските ракетни напади потсетуваат на важноста на понатамошната поддршка на...

0
Канада го осуди воздушниот напад на Русија врз  Украина и ја нагласи важноста за понатамошна поддршка за одбрамбените капацитети на Украина. За...

Руски ракетен напад уништи дел од зградата на Кијивската академија за...

0
Руски ракетен напад врз Кијив уништи дел од зградата на Државната академија за декоративни и применети уметности и дизајн „Михаило Бојчук“, објавија украинските...