таг: нападна

Русија ракетира одморалиште во близина на Харкив и ги нападна околните...

0
Русија погоди одморалиште во близина на Харкив и ги нападна околните села, при што загинаа најмалку 11 луѓе, а повеќе се повредени. ...

Нападот со дронови врз Одеса нанесе штета на земјоделските претпријатија

0
Ноќеска непријателот повторно го нападна регионот на Одеса со борбени беспилотни летала. Од дроновите се уништени две земјоделски претпријатија и индустриски објекти, изјави...

Руското ракетирање на Одеса: Обид за атентат врз Зеленски или коинциденција?

0
Утрото на 6 март Русија ја нападна Одеса за време на посетата на украинскиот претседател Володимир Зеленски и грчкиот премиер Киријакос Мицотакис. Предупредувањето...

Нови воздушни напади во Судан

0
Суданската армија денеска нападна паравоени формации во главниот град Картум, а смртоносни борби...

Нови напади во Украина, Зеленски подготвен дека оваа недела може да...

0
Русија во текот на ноќта нападна три населени места во областа Никопол во јужната област...

Зеленски побара Русија да биде исфрлена од Советот за безбедност на...

0
Говорејќи пред Советот за прв пат откако Русија ја нападна Украина, украинскиот претседател рече дека руските војници убивале цивили и силувале...

СЗО – Русија нападна 18 медицински установи од почетокот на инвазијата...

0
Русија нападна 18 медицински установи од почетокот на инвазијата на Украина пред две недела, соопшти...

Атентат изведен со дрон со експлозив врз премиерот на Ирак

0
Беспилотно летало натоварено со експлозиви ја нападна резиденцијата на ирачкиот премиер Мустафа ал-Кадими во Багдад,...

Го фрли на земја и почна да го шутира: Татко си...

0
Татко брутално го нападна и го шутираше својот син на прослава на матура во училишниот двор на место во близина на Прокупње, Србија....