fbpx

таг: нападнаа

Нападната ТВ кула во Киев

0
Руските сили ја нападнаа главната телевизиска кула во Киев, при што загинаа 5 лица, а...

Нападнат воениот аеродром во близина на Киев

0
Руски хеликоптери го нападнаа воениот аеродром Гостомел во близина на главниот град Киев, а украинската...

Хакери нападнаа илјада американски компании

0
Хакери вчера ја нападнаа американската компанија „Касеја“ за да побараат пари од потенцијално можеби и илјада компании покриени со нивниот софтвер, што како...