таг: наоѓа

Македонија и понатаму се наоѓа на 68. место

0
Фудбалската репрезентација на Македонија и понатаму се наоѓа на 68. место на ФИФА листата и...

Фарските Острови пред сензационален пласман на Европското Првенство

0
Ракометната репрезентација на Фарските Острови се наоѓа пред сензационален пласман на Европското првенство, кое на...

Барселона ќе жртвува 2 ѕвезди за Лионел Меси

0
Барселона се наоѓа во нови финансиски проблеми, бидејќи потребно е да ослободи дел од буџетот...

Oсум потенцијално заинтересирани купувачи за Манчестер Jунајтед!

0
Семејството Глејзер, во чија сопственост се наоѓа фудбалскиот клуб Манчестер Jунајтед, се уште немаат донесено...

Покетино, Тухел и Раул, во трка за „жешкото“ столче во Реал

0
Реал Мадрид се наоѓа во лоша форма и тоа предизвика загриженост кај претседателот на клубот,...

Поранешен фудбалер претепан и застрелан во глава

0
Поранешниот фудбалер на Железничар и на Вележ, Алмир Рашчиќ, се наоѓа во кома откако бил претепан и...

Спасени 97 мигранти и уапсени четворица криумчари во близина на грчкиот...

0
Во морскиот дел североисточно од островот Кеа, што се наоѓа во близина на Атина, грчката крајбрежна служба вчера спасила 97 мигранти,...

Што се случува кога јадеме овесна каша секој ден?

0
Овесната каша често се наоѓа на листата на најздрави намирници за појадок, ја препорачуваат разни светски готвачи и нутриционисти, а некои познати личности...

На Фиџи има куќа изградена специјално за кралицата

0
Островот Бау се наоѓа веднаш до главното копно на Република Фиџи – Вити Леву. Кралицата Елизабета Втора и принцот Филип го посетиле во 1982 година, во рамки од турнејата во...

Експлозија во близина на руската амбасада во Кабул, има повредени

0
Експлозија одекнала во Кабул, во областа каде што се наоѓа зградата на руската амбасада, јавуваат светските агенции. Експлозијата се...