таг: Наоми

Наоми Осака потрди дека нема да игра на Австралија Опен

0
Наоми Осака, не планира камбек на тенисот, откако потврди дека нема да игра на Австралија опен, продолжувајќи...

Внука на Бајден ќе се венча во Белата куќа

0
Наоми Бајден, внука на американскиот претседател Џо Бајден, ќе ja имa својата венчавка во Белата куќа. Нејзиниот избраник е Питер Нил, а свадбата...

Пет тенисерки меѓу Топ 10 најплатени спортистки на листата на „Форбс“

0
Јапонската тенисерка Наоми Осака е најплатена спортистка во светот, според листата што денеска ја објави магазинот „Форбс“. Четирикатната грен-слем победничка, која помогна...

Барти и Осака во јануари се враќаат на тениските терени

0
Австралијката Ешли Барти и Јапонката Наоми Осака по подолга пауза ќе се вратат на тениските турнири кои во јануари ќе се играат во...

Наоми Кемпбел се огласи за прв пат откако стана мајка: Никогаш...

0
Наоми Кемпбел неодамна стана мајка, а веста ја сподели на својот инстаграм-профил. Светски познатиот супермодел сега, откри како се чувствува во новата...

ФОТО | Наоми Кембел со моќна порака од најновата фотосесија: „Мислам...

0
Англиската манекенка Наоми Кембел (50) повторно покажа дека е незаменлива и на 51 година додека позираше за насловната страница на магазинот „i-D“....

Втора титула за Осака на Австралија Опен

0
Јапонската тенисерка Наоми Осака победи на годишново издание на Австралија Опен, совладувајќи ја денеска во финалето Американката...

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина...

0
Наоми Кемпбел на крајот на 2020 година си ветила дека ќе престане да пуши цигари. Иако многумина пушачи ќе се сложат дека...