таг: намирници

Овие намирници треба да ги избегнувате кога сте болни

0
Овие популарни намирници ќе направат повеќе штета отколку корист за време на сезоната на болести. Во текот на зимската сезона, може да...

Закуски што не се препорачуваат за пред спиење

0
реклама Бројни намирници никако не смеат да се јадат навечер, бидејќи го расипуваат сонот, сметаат...

Најлошиот избор на храна за метаболизмот

0
Најдобрите намирници за забрзување на метаболизмот се оние на коишто им треба подолго време за да се сварат и поради кои подолго време...

Земајте лук и мед на празен стомак – телото ќе ви...

0
Сите знаеме дека најздравите намирници на светот се лукот и медот – ако го започнете денот со оваа мешавина, телото ќе ви биде...

Овие две намирници веднаш ќе ви го симнат високиот крвен притисок

0
Овие две намирници се најдобриот природен лек при проблемите со висок притисок. Цимет Неколку истражувања потврдија дека систоличкиот (голем) и...

Не се здрави и не треба да ги имате дома: Исфрлете...

0
Некои намирници кои не се здрави подобро е воопшто да ги немаме во фрижидер, за воопшто да не паѓаме во искушение. Доколку...

Дознајте колку е здраво да се јаде грав и почесто гответе...

0
Од сите намирници, гравот е со сигурност една од најздравите и најомилените. Богат со протеини, витамини и минерални, тој е идеална храна за...

5 намирници кои помагаат во согорувањето на мастите: Тие се чувар...

0
Некои намирници можат да го забрзаат вашиот метаболизам и да помогнат во согорувањето на мастите. Нашето тело не може да функционира без масти,...

БЕЗ ДИЕТА ДО СОВРШЕНА ПОЛОВИНА! Овие трикови ќе ви помогнат!

0
Одредени намирници не дебелеат и ја задржуваат водата во организмот. За да ја одржите линијата, препорачливо е да ги избегнувате и да примените...

Маслинките го чуваат вашето здравје, еве зошто треба да ги јадете

0
Една од најстарите и најздрави намирници е оваа медитеранска билка. Таа го чува нашето здравје, лековита е, а стана и важен додаток во...