таг: намирница

Рецепт за неодолив полнет компир од рерна чиј вкус ќе ве...

0
Иако компирот е намирница која се користи многу на нашите простори, понекогаш немате идеи за негова подготовка. Овојпат ќе ви пренесеме рецепт...

Време е за вкусна тиква: Одлична храна и уште подобар лек

0
Тиквата е идеална и неопходна есенска намирница, богата со лековити состојки, вкусна, а во исто време нискокалорична. Науката докажа дека во тиквата се...

Оваа билка нема конкуренција, го чува здравјето на сите клетки во...

0
Ѓумбирот е намирница без конкуренција по прашањето здравје, а еве кои придобивки ги има за нашиот организам: Ѓумбирот го најде своето место...

Колку долго може јајца да се чуваат во фрижидер без да...

0
Јајцето е намирница која е богата со разни хранливи состојки. Белката е евтин извор на протеини, а жолчката содржи многу железо, витамини А,...

За тие кои сакаат лесно да ослабат: Салата која треба да...

0
Целерот е намирница која ја обожаваат сите оние кои внимаваат што јадат, а ние ви нудиме одлична салата која треба да ја...