таг: Наместо

Психологијата зад повторното навраќање на исти филмови и серии

0
реклама Многумина практикуваат, наместо гледање нови филмови и серии, читање нови книги итн., повторно...

Руте: ЕК да го „затегне ременот“, наместо да бара дополнителни средства

0
Европската комисија треба да го „затегне ременот“, наместо да бара од земјите на ЕУ дополнителни средства, изјави холандскиот премиер Марк Руте...

Овен со Бик и уште неколку најлоши љубовни парови во хороскопот

0
Па наместо да ѝ дадете нова шанса на врската (којзнае која по ред), вие се разделувате со многу расправии, лоши чувства и фрустрации....

ФИФA: На следното СП, 48 екипи поделени во 12 групи

0
Од 2026 година на првенството ќе одат 48 репрезентации наместо досегашните 32. Во првото коло...

За три години, наместо ветените 10, добивме пет отсто покачување на...

0
За три години, наместо ветените 10, добивме пет отсто покачување на платите, владејчката партија кампањата за изборите ја водеше на наш грб. Бараме...

Џојистик место волан: Eве како во 1996-та Мерцедес ја замислувал иднината

0
Џојстик наместо волан:  Мерцедес ја замислил иднината во 1996 година, но овој концепт се уште е далеку од реализација или сериско производство. ...

Германија се враќа на јаглен

0
Јаглен наместо гас за производство на струја, побрзо пополнување на резервите на гас: Ова се двете централни мерки со кои германската...

ФОТО: Кортни Кардашијан во бизарна комбинација на третата венчавка

0
Наместо традиционалната бела венчаница, Кортни овојпат се одлучи за похрабра комбинација. По венчавката во Лас Вегас и минатонеделната венчавка во Лос...

Украинците ја одбија понудата да се предадат, Мариупол е црвената линија...

0
Украинските власти, наместо бранителите на Мариупол, го одбија рускиот предлог. Украинскиот премиел Денис Шмихал тврди дека војниците нема да ѝ се...

Официјално, Бугарија во Разград ќе ја пречека Македонија

0
Наместо во Софија, Македонската фудбалска репрезентација настапите во новата сезона во Лигата на Нации, на 2 јуни,...