fbpx

таг: намерите

Русија ги поздрави најавите од САД за продолжување на американско-рускиот договор...

0
Кремљ денеска ги поздрави намерите на новиот американски претседател Џо Бајден за продолжување на американско-рускиот договор за контрола на нуклеарното оружје, Нов СТАРТ,...

Русија ги поздравува најавите од САД за продолжување на новиот договор...

0
Кремљ денес ги поздрави намерите на новиот американски претседател Џо Бајден за продолжување на американско-рускиот договор за...